O nás

Jsme líný psát pohádky na dobrou noc a děti jíme s kečupem!

Historie skupiny

Začátek příběhu nás zavede do června 2010, kdy se Tetris (zakladatelka V.I.P) poprvé setkala s improvizačním divadlem (v podání Pardubické skupiny Pa.Le.Ťá.ci). Hned její první setkání s improvizací ji nadchlo stejně jako většinu lidí, kteří se o improvizaci dozvěděli od ní později. V září 2010 se vrhla do prostředí improvizace za pomoci skupiny K.I.Š.. Její nadšení zaujalo i její přátelé a tak jim řekla o improvizaci. Nadchli se pro to stejně a dohodli se, že se budou scházet se a zkoušet různá improvizační cvičení. Později přišla s nápadem založit vlastní improvizační skupinu, nadšení ještě více stouplo a improvizační skupina V.I.P se dočkala svého zrodu. Název V.I.P vymyslel bývalý trenér. Interpretaci zkratky jsme vymýšleli později a dlouho. Abych řekl pravdu, je jich hodně a další nám přibývají.

V únoru 2011 se velká část členů vyměnila a přišly nové tváře, stejně zapálené do zábavy jako my. Původní prostory čajovny jsme vyměnili za útulnou místnost s pódiem v jednom pražském klubu. Touto dobou nás však pomalu začal opouštět trenér a tréninky spadly na hlavu Tetris. Po pár měsících jsme přichystali naši malou improvizační show pro přátele. Po shlédnutí nahrávky jsme zjistili, že nebylo tak povedené, jak se divákům zdálo. I chybami se člověk učí, ne?

Po prázdninách, v září 2011, dopadla krize i na nás. Tréninky nikam nevedly a ne všichni členové to brali vážně. Zdravé jádro se dalo dohromady a, při vůni čajů a pohody vodnic, vytvořilo jasná pravidla. Bez pravidel je jenom chaos (a o ten se nám stará Pája). Začali jsme to brát vážně, sehnat trenéra a lepší prostory.

Po ustálení a sehnání prostorů, v mateřské školce, nastala druhá obměna členů. Z původní sestavy V.I.P zůstala jen Tetris a Pája. Jak už bylo řečeno, hlavním organizátorem tréninků se stala Tetris, která se svého úkolu zhostila s velkou pílí a nadšením. Zavřela se se spoustou knih, seminárek a dalších prací o divadelní improvizaci do svého pokoje a odmítala vylézt dokud to pořádně neprostuduje. Tak, teorii už umí, teď ještě zkušenosti, a ty se získávají pomalu. Ovšem, ona se vytrvale, zodpovědně a cílevědomě snaží a my ji v tom podporujeme a pomáháme. Řítíme se do dalšího roku, do roku 2012, s nadějí, že se nám dostane pomoci, v improvizaci zběhlého trenéra, který nám pomůže vymýtit chyby a zažijeme tak nespočet skvělých zážitků a vtipných scének. A co hlavně, že se o ně podělíme nejen s našimi přáteli, ale i dalšími diváky. Že budeme vyzývat ostatní skupiny na zápasy a oni nás, a budeme se všichni u toho náramně bavit.

Ale teď už si prohlídněte zbytek našich stránek, protože tady už je současnost. A hlavně na nás myslete a držte nám palce, protože my, my VÁLČÍME, IMPROVIZUJEME, PLENÍME! MY JSME V.I.P.!

Média

Bohužel zatím nemáme žádná zveřejnitelná média, kde by figurovala naše skupina.